Ako vybrať najlepší mop na plávajúcu podlahu?

Životnosť svojej podlahy viete predĺžiť viacerými spôsobmi – používaním správnych čistiacich prostriedkov, opravami v prípade potreby a rovnako aj pravidelnou údržbou. Na umývanie je ideálne zvoliť si spoľahlivý mop, ktorý sa ľahko používa a je špeciálne vyrobený na starostlivosť o plávajúce podlahy. Ako vybrať ten najlepší mop na plávajúcu podlahu?

Ako vybrať najlepší mop na plávajúcu podlahu?

Výhody používania mopu na plávajúcu podlahu

Mop je naozaj skvelým pomocníkom do domácnosti. Iba tak dokážete vyčistiť všetok prach, zaschnuté škvrny a nečistoty. Máte istotu, že sa opäť nerozvíri a neuloží sa napríklad na čerstvo vyčistený nábytok. Podlaha zostane dokonale vyčistená – bez šmúh. Širokú ponuku mopov nájdete na internete, kde môžete navyše využiť aj rôzne zľavy, ako napríklad obľúbený Alza zľavový kupón, zľavové kódy, špeciálne akcie a výpredaje.

Na svojej podlahe určite nechcete zanechať ani hlboké škrabance. To sa môže stať pri používaní nesprávnych nástrojoch. Pri kvalitnom mope sa vám takáto nehoda nestane. Dôležitou výhodou je aj ušetrenie od bolesti chrbta. Väčšina mopov je ľahká a podlahu vyčistí aj bez tlačenia či šúchania. Nebudete ho musieť ručne žmýkať ani dvíhať.

Najlepší typ mopu

Na plávajúce podlahy je vhodných viacero typov mopov. Jedným z najlepších je rotačný mop. Odstreďuje prebytočnú vodu a výborne do seba zachytáva všetok prach. Zároveň drží vlhkosť, takže sa nestane, že by bola laminátová podlaha premočená. Na rýchle upratovanie je vhodný mop s rozprašovačom. Keď ho budete mať vždy po ruke, tak s ním umyjete zablatené stopy, vyliatu kávu či prach. Väčšina modelov využíva na uchytenie návleku suchý zips.

Nech už si vyberáte mop z ktorejkoľvek kategórie, tak si dajte záležať na týchto parametroch – dizajne, kvalite spracovania, hmotnosti, typu návlekov a ich možnosť dokúpenia, cene aj flexibilite. Chcete sa dozvedieť viac najlepších mopoch na podlahu? Prečítajte si tento článok.